Jak wybierać perfumy damskie?

Jak wybierać perfumy damskie, jeśli zależy nam na udanym zakupie? Do naszej dyspozycji oddaje się dziś setki zapachów, nie jest to więc proste zadanie. Na szczęście, dzięki kilku prostym zasadom można ograniczyć ryzyko nietrafionej inwestycji. Na co zatem powinno się zwracać szczególną uwagę?


Perfumy damskie i dobry nastrój

Zakupy często mają moc poprawy nastroju, wyjście do sklepów w gorszym dla nas dniu nie jest więc niczym złym. Jeśli jednak nie czujemy się najlepiej, wszystko nas irytuje, a do tego nieustannie myślimy o pracy, zrzędliwym szefie albo toksycznej koleżance, być może unikanie perfumerii nie będzie wcale złym pomysłem. Perfumy damskie często są porównywane do wina. Można je prawdziwie docenić jedynie wtedy, gdy jest się w dobrej kondycji psychicznej. Jeśli już zdecydowaliśmy się na wizytę w perfumerii, pamiętajmy też o tym, aby tego dnia nie wykorzystywać żadnych innych zapachów. Gdy kolejne z nich nakładają się na siebie, trudno jest odpowiedzieć z pełnym przekonaniem na pytanie o to, czy dana nuta odpowiada nam, czy też nie. Świeży umysł powinien więc iść w parze z jak najmniej obciążonym zmysłem powonienia.

Pośpiech jako zły doradca

Nawet w świetnym nastroju możemy zdecydować się na zapach, którego po wyjściu z perfumerii nigdy już nie użyjemy. Dzieje się tak wówczas, gdy wybieramy perfumy damskie w pośpiechu, a nasz umysł jest zaprzątnięty innymi zakupami, jakie jeszcze musimy zrobić. Nawet niewielki flakonik będzie nam towarzyszył przez co najmniej kilka miesięcy, nieudany zakup może więc dać się nam we znaki. Najlepiej przeznaczyć nieco czasu na testowanie stosując się również do zasady mówiącej o tym, aby nie testować więcej niż trzech zapachów w czasie jednej wizyty w perfumerii. Jak zatem zminimalizować ryzyko zakupów w pośpiechu? Być może dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie ich właśnie od poszukiwania damskich perfum?. Jeszcze więcej przydatnych porad, które pomogą w zakupie idealnych perfum damskich znajdziesz w artykule freshmate.pl/perfumy-damskie-dowiedz-sie-o-nich-jeszcze-wiecej/.

Perfumy damskie – moda i własne upodobania

Dla nikogo z nas zaskoczeniem nie powinno być to, że możemy mówić o modzie na konkretne perfumy damskie tak, jak mamy do czynienia z modą na kapelusze, sukienki oraz srebrną biżuterię. Uzyskanie informacji na temat tego, jakie zapachy są najnowszymi trendami, nie powinno być trudne, wypada jednak zadać sobie pytanie o to, czy takie informacje są nam w ogóle potrzebne. Kupując to, co podoba się innym, zwykle nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani. Znacznie lepszą opcją jest zastanowienie się nad tym, jaki rodzaj perfum nam samym podoba się najbardziej.

Nie jest to trudne. Choć mamy do czynienia z tysiącami połączeń, co do zasady perfumy damskie można podzielić na cztery grupy. Mamy zatem do czynienia zapachami kwiatowymi, orientalnymi, cytrusowymi i szyprowymi (dość ostrymi, a przez to bardzo charakterystycznymi). Jeśli ustalimy, która grupa w największym stopniu przypada nam do gustu, wybór idealnego zapachu stanie się bez porównania łatwiejszy.